Aktualności

          • „Smacznie, zdrowo i zespołowo”

          • We wtorek w naszej szkole odbyło się wspólne gotowanie w ramach akcji „Kwiecień miesiącem zdrowia” oraz programu „Trzymaj formę”. Uczniowie z klas 4–8 przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki, ucząc się zasad prawidłowego odżywiania oraz rozwijając swoje umiejętności kulinarne.

            Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz integracja uczniów poprzez wspólne działanie. Podczas przygotowań uczniowie wykazali się świetną współpracą i bardzo dobrą organizacją pracy, dzieląc się zadaniami i wspierając nawzajem.

            Na zakończenie wszyscy razem konsumowali przygotowane pyszności, ciesząc się efektami swojej pracy.

          • Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski ”

          • W piątek 24 kwietnia miał miejsce finał  wojewódzki XXV edycji  Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski ”. Tematem tegorocznej edycji był „Las i jego mieszkańcy”. Organizatorem dwudniowego wydarzenia był Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Uczennice naszej szkoły : Marcelina Bojanowska, Majka Jeziorska i Laura Laskowska zdobyły II miejsce.

                        Konkurs miał formę gry terenowej . Uczestnicy indywidualnie i grupowo zmagali się zadaniami  w rezerwacie przyrody „ Kadyński Las ”. Oprócz zmagań konkursowych wszystkie drużyny zwiedzały z przewodniczką malowniczy folwark w Kadynach, uczestniczyły w warsztatach ceramicznych i prelekcji o wilkach.

                        Konkurs swym patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego -Pan Marcin Kuchciński oraz Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty – Pani Jolanta Weronika Skrzypczyńska.

                        W imieniu Zarządu Województwa nagrody wręczała Pani Małgorzata Domurad- Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego, wspólnie z Panią Teresą Bednarz- Dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu oraz Panią Barbarą Chowałko – Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz Panią Renatą Murgałą zastępcą burmistrza Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku.

            Gratulujemy naszej drużynie wspaniałego wyniku !

          • Podziękowania

          • Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji i sukcesu festynu charytatywnego dla Toli, który odbył się w sobotę, 18 kwietnia, na terenie naszej szkoły.

            Ten wyjątkowy dzień był pełen radości, wspólnej zabawy i przede wszystkim — dobra, które połączyło nas w jednym, szlachetnym celu.

            Swoją obecnością zaszczycili nas:
            Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, Zastępca Wójta Gminy Iława,
            Kierownik Referatu Oświaty Pan Andrzej Brach oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Pani Grażyna Piękos.

            Serdeczne podziękowania kieruję także do Pań Sołtys: Pani Emilii Skolmowskiej i Pani Eweliny Łęgowskiej – za wsparcie, zaangażowanie i otwarte serca.

            Dziękuję nauczycielom, pracownikom obsługi za ogrom pracy włożony w przygotowanie festynu oraz rodzicom, którzy z entuzjazmem i dobrocią włączyli się w organizację wydarzenia.

            Szczególne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy okazali nam swoje serce i wsparli naszą inicjatywę:

            • Państwowej Straży Pożarnej w Iławie,
            • Ochotniczej Straży Pożarnej w Lasecznie,
            • Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie,
            • Kół Gospodyń Wiejskich: Szymbark, Stradomno, Wikielec, Gałdowo, Jędrychowo,
            • Sołectw: Laseczno i Gulb,
            • Pracowni Florystycznej Busz i Susz,
            • Pani Lidii Miłosz, Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury,
            • Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART,
            • Fundacji Rękodzieła Artystycznego w Iławie,
            • pana Andrzeja Gizlera,
            • pani Grażyny Skrzyniarz,
            • pana Mateusza Długosza,
            • Masarni Konecki w Gałdowie.

            Dzięki wszystkim dobroczyńcom, ofiarodawcom i osobom, które poświęciły swój czas i zechciały podzielić się dobrem, ten dzień stał się wyjątkowy i na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • „Razem dla Toli – szkolny festyn pełen dobra”

          • Festyn charytatywny dla Toli, zorganizowany przez naszą szkołę, odbył się w sobotę 18 kwietnia na terenie szkoły i zgromadził liczne grono uczestników oraz gości.

            Swoją obecnością zaszczycili nas: Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy Iława, zastępca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach, a także Grażyna Piękos – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Składamy serdeczne podziękowania również dla Sołtysów – Emilii Skolmowskiej oraz Ewelinie Łęgowskiej – za wsparcie i zaangażowanie.

            Dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom obsługi za ogrom pracy włożonej w organizację wydarzenia, a także rodzicom za pomoc i wsparcie na każdym etapie przygotowań.

            Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców, ofiarodawców i instytucji, które okazały serce i wsparły naszą inicjatywę: Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lasecznie, Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, KGW Szymbark, KGW Stradomno, KGW Wikielec, KGW Gałdowo, KGW Jędrychowo ,Sołectwa Laseczno, Sołectwa Gulb, Pracowni Florystycznej Busz i Susz, Iławskiego Centrum Kultury na czele z Panią Dyrektor Lidią Miłosz, Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego Sart, Fundacji Rękodzieła Artystycznego Iława, pana Andrzej Gizler, pani Grażyny Skrzyniarz, pana Mateusz Długosz oraz Masarni Konecki w Gałdowie.

            Dziękujemy również Piotrkowi i Karolowi z klasy 8 za wcielenie się w znane postaci z bajek i wprowadzenie wyjątkowej atmosfery, szczególnie dla najmłodszych uczestników.

            Dzięki wszystkim tym dobroczyńcom, ofiarodawcom i podmiotom, które poświęciły swój czas i zechciały dzielić się dobrem, ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Podczas festynu była także możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku, co dodatkowo podkreślało jego szczytny cel.

            Program wydarzenia obfitował w mnóstwo atrakcji – odbyły się licytacje, działał sklepik, przygotowano animacje, dmuchańce, warsztaty malarskie i rękodzielnicze, pokazy udzielania pierwszej pomocy, quizy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

            Nie zabrakło również bogatej oferty kulinarnej – uczestnicy mogli skosztować kiełbasek, frytek, bigosu, zupy gulaszowej, waty cukrowej, domowych ciast oraz napić się kawy i herbaty.

            Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na fundację Pomagam.pl dla Toli Szlagowskiej.

            Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie i okazane dobro!

          • Puchar Tymbarka

          • 15 kwietnia w Wikielcu na orliku odbył się turniej Piłki Nożnej „Puchar Tymbarka” na szczeblu gminnym w kategorii dwunastolatkowie i młodsi.

            Drużyna dziewcząt z Laseczna zajęła wysokie drugie miejsce przegrywając dopiero w rzutach karnych drużyną z Rudzienic. Drużyna chłopców zajęła czwarte miejsce.

          • UWAGA! Ważne

          • Informujemy o wolnych miejscach w oddziałach przedszkolnych i klasie I na rok szkolny 2026/2027 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lasecznie:

            • 5 - 6 latki - 1 miejsce
            • 3 - 4 latki - 15 miejsc
            • klasa I - 6 miejsc
          • Informacja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2026/2027

          • Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 kwietnia 2026 r. zostały wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027. Natomiast w dniu 9 kwietnia 2025 r. zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Listy są wywieszone na drzwiach wejściowych szkoły.

             

          • Konkurs wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej " Ssaki naszych lasów "

          • 12 marca 2026 r  uczennice naszej szkoły, wzięły udział w konkursie wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej " Ssaki naszych lasów ". Konkurs odbył się w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, oddział w Iławie. W tym etapie konkursu spotkało się  92 uczniów  z 23 szkół,  z klas IV – VIII, z  9 gmin,   z terenu i okolic  Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, z województwa warmińsko – mazurskiego          i pomorskiego.  Każda szkoła była reprezentowana przez 4 – osobową drużynę, której zadaniem było rozwiązanie  testu wiedzy na temat ssaków. Celem tego etapu było wyłonienie 10 drużyn, z najwyższą łączną punktacją, które przechodzą do finału konkursu.  Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska oraz umiejętnością rozpoznawania  zwierząt i drzew na podstawie zdjęcia . Dodatkowo musieli znać przyrodę i zabytki kulturowe Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich.

             Indywidualnie każdy  uczeń mógł  otrzymać maksymalnie 42 punkty, drużynowo – 168.  Nasza drużyna w składzie : Laura Laskowska, Weronika Laskowska, Majka Jeziorska i  Marcelina Bojanowska zdobyła  właśnie  maksymalną ilość punktów . Gratulujemy wspaniałego wyniku!