Aktualności

          • Apel z okazji wręczenia nagród i wyróżnień

          • W czwartek 25 czerwca, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano osiągnięcia uczniów oraz wręczono nagrody i wyróżnienia za ich zaangażowanie, pracę i sukcesy.

            Pani Dyrektor wraz z nauczycielami nagrodziła uczniów, którzy z powodzeniem reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Doceniono również uczniów systematycznie oszczędzających w Szkolnej Kasie Oszczędności (SKO) oraz członków Samorządu Uczniowskiego, którzy aktywnie angażowali się w organizację wydarzeń szkolnych i działania na rzecz społeczności uczniowskiej.

            Wręczone dyplomy i nagrody były wyrazem uznania dla pracy, odpowiedzialności i zaangażowania uczniów. Uroczystość była okazją do złożenia serdecznych gratulacji wszystkim wyróżnionym oraz podziękowań za ich wkład w życie szkoły.

            Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów, rozwijania pasji oraz wytrwałości w realizacji kolejnych celów.

          • Jak nie czytam , jak czytam

          • Dnia 12 czerwca odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza zorganizowana przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Lasecznie. Jej hasło to : "Starsi nie czytają, w młodszych nadzieja". Wzięli w niej udział uczniowie starszych klas oraz przedszkolaki.  W czasie jej trwania młodsze dzieci opowiadały o swoich książeczkach, a pani  Andżelika głośno czytała fragmenty "Plastusiowego pamiętnika". Starsi uczniowie brali do ręki wybrane książki i prezentowali ich fragmenty. Pani bibliotekarka z dużym zaangażowaniem motywowała do częstego kontaktu z literaturą dziecięcą i młodzieżową, nawiązała też sympatyczną więź z przdszkolakami.

          • Spotkanie z panią Anitą Witkowską – fotografką dzikiej przyrody

          • Uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z panią Anitą Witkowską, fotografką dzikiej przyrody, która hobbystycznie zajmuje się obserwacją i fotografowaniem zwierząt. Jest to jej wielka pasja, którą z entuzjazmem podzieliła się z uczestnikami spotkania.

            Podczas prezentacji uczniowie mogli podziwiać niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt żyjących w naszej okolicy. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów w różnych porach roku. Wśród prezentowanych fotografii znalazły się zarówno zwierzęta majestatyczne i budzące podziw, jak i te niezwykle słodkie, które wywoływały uśmiech na twarzach uczniów.

            Duże zainteresowanie wzbudził pokaz działania fotopułapek, dzięki którym można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz elementy wyposażenia niezbędne do skutecznego kamuflażu podczas obserwacji dzikiej przyrody.

            Spotkanie było bardzo interesujące i inspirujące. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali liczne pytania i z zaciekawieniem słuchali opowieści o świecie dzikich zwierząt. Wystąpienie pani Anity spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem młodych słuchaczy.

            Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli pani Anicie Witkowskiej pamiątkowy dyplom jako wyraz wdzięczności za poświęcony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i pasją.

          • Bieg Behringowski o Puchar Wójta Gminy Iława

          • 13 czerwca odbyły się Biegi o Puchar Wójta Gminy Iława w Ławicach, w których wystartowało 24 uczniów naszej szkoły.

            Medale w swoich kategoriach zdobyli:

            Złoty - Aleksander Brach

            Srebrny - Nadia Deryngowska

            Brązowy - Julian Łęgowski, Malwina Włodarczyk, Wiktor Olszewski

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom X Biegu Behringowskiego w Ławicach.

          • Wycieczka do Zakopanego

          • W dniach od 8 do 12 czerwca 2026 roku uczniowie klas IV–VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lasecznie uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Zakopanego i okolic. Celem wyjazdu było poznanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych południowej Polski oraz integracja uczniów.

            Pierwszego dnia naszej wycieczki odwiedziliśmy Kraków – jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Podczas spaceru po mieście mogliśmy podziwiać jego zabytki oraz poznać historię dawnej stolicy Polski.

            Kolejne dni spędziliśmy w Zakopanem. Zwiedziliśmy słynne Krupówki – najbardziej znaną ulicę miasta, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki oraz spróbować regionalnych przysmaków. Wjechaliśmy również na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Tatr i okolicznych miejscowości.

            Niezapomnianym przeżyciem była wycieczka do Doliny Kościeliskiej. Podziwialiśmy malownicze krajobrazy, charakterystyczną tatrzańską roślinność oraz niezwykłe formacje skalne. W trakcie wędrówki odwiedziliśmy także Jaskinię Mroźną, która zachwyciła nas swoim wyjątkowym klimatem i ciekawymi formami naciekowymi.

            Jednym z punktów programu był również wyjazd na Słowację, gdzie zwiedziliśmy Jaskinię Bielańską. Podczas spaceru podziemnymi korytarzami mogliśmy zobaczyć niezwykłe stalaktyty, stalagmity oraz inne formy krasowe. Była to bardzo interesująca lekcja geografii i przyrody.

            W drodze powrotnej odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy park narodowy w Polsce. Zwiedziliśmy również zamek w Pieskowej Skale oraz podziwialiśmy słynną Maczugę Herkulesa, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, pozwoliła poszerzyć wiedzę o Polsce i jej zabytkach oraz zachęciła do aktywnego wypoczynku. Wróciliśmy do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Rodzina – tu wszystko się zaczyna

          • W niedzielę 31 maja, odbył się wyjątkowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka połączonego z obchodami Dnia Mamy i Taty. Było to pełne radości i wzruszeń spotkanie, które zgromadziło całe rodziny, uczniów, przedszkolaków oraz mieszkańców naszej miejscowości.

            Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Pani Grażyna Piękos oraz Sołtys i Radna Pani Emilia Skolmowska. Dziękujemy za ich obecność i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.

            Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Rodzina”, połączone z wręczeniem nagród laureatom. Prace uczestników pokazały, jak ważną wartość stanowi rodzina w życiu każdego człowieka oraz jak wiele ciepła, miłości i wsparcia daje swoim członkom.

            Oto lista nagrodzonych uczniów:

            I miejsce – Adam Brzózka, klasa II,

            I miejsce – Klara Brzózka, klasa V,

            II miejsce – Zuzanna Laskowska, klasa II,

            II miejsce - Leszek Pisarczyk, klasa I,

            III miejsce – Marcelina Kwiatkowska, klasa II,

            III miejsce – Klara Żurawska, klasa IV,

            wyróżnienie – Sebastian Łęgowski, klasa I.

            Wspólną nagrodę otrzymały również przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, 3-4 oraz 5-6 latki.

            Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Publiczność mogła podziwiać występ uczennicy klasy IV – Hanny Jackiewicz oraz występy przedszkolaków z naszej szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, animacje, dmuchańce, malowanie twarzy, wykonywanie tatuaży oraz niezwykle efektowne piana party, które dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych emocji.

            Nie zabrakło również pysznego poczęstunku. Na gości czekały kiełbaski z grilla, frytki, swojskie jadło, a także ciasta i słodkości przygotowane przez rodziców naszych uczniów i przedszkolaków. Dzięki ich zaangażowaniu każdy mógł znaleźć coś smacznego dla siebie.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno, OSP Laseczno, Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, pracowników szkoły oraz wszystkich rodziców, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało się stworzyć atmosferę pełną życzliwości, uśmiechu i rodzinnego ciepła.

            Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami ten niedzielny czas. Cieszymy się, że tak licznie przybyły całe rodziny, aby wspólnie świętować, bawić się i budować piękne wspomnienia. To właśnie rodzina jest źródłem siły, wsparcia i miłości, a chwile spędzone razem są bezcenne i pozostają w pamięci na długie lata.

            Dziękujemy za obecność i już dziś zapraszamy na kolejne wspólne spotkania!