Aktualności

          • Miasteczko zawodów

          • W dniu 27.05.2026 uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Lasecznie wzięli udział w wydarzeniu „Miasteczko Zawodów” w Olsztynie, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

            Podczas wydarzenia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną różnych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w targach był okazją do poznania kierunków kształcenia, zawodów przyszłości oraz możliwości dalszej edukacji.

            Spotkania z przedstawicielami szkół i instytucji pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę na temat planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

          • Sukces naszej drużyny w finale konkursu przyrodniczo-ekologicznego!

          • W finale XXXI Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej  pt."Ssaki naszych lasów" drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce ! 

            W tegorocznej edycji udział wzięły aż 24 szkoły z powiatów : iławskiego, ostródzkiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Do finału awansowało 10 drużyn.

            Finał odbył się 21 maja 2026 r. na ścieżce edukacyjnej "Jasne.  Uczestnicy mieli za zadanie pokonać  4 km trasę, na której rozwiązywali  zadania dotyczące ssaków żyjących w naszych lasach oraz wiedzy o Parkach Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Naszą szkołę reprezentowały : Marcelina Bojanowska, Majka Jeziorska, Laura Laskowska i Weronika Laskowska. Dziewczyny wykazały się bardzo szeroką wiedzą z zakresu biologii, ekologii oraz ochrony przyrody wykraczającą poza podstawę programową. 

            Serdecznie gratulujemy wiedzy i godnego reprezentowania naszej szkoły.

          • Informacja

          • Z głębokim żalem informujemy, że dnia 19 maja 2026 r. odszedł na wieczny spoczynek nasz nieodżałowany kolega, przyjaciel i wspaniały długoletni nauczyciel muzyki Sławomir Zbysiński.

            Pracownicy i uczniowie SP Laseczno

          • Godzina wychowawcza w klasie 8

          • Karol i Wiktor z klasy ósmej przygotowali i przeprowadzili godzinę wychowawczą poświęconą ulubionej grze wideo oraz jej bohaterom. Po prezentacji odbył się konkurs. Było ciekawie, a potem słodko - odpowiadający na pytania dostawali słodycze.

          • Targi naukowo-zawodowe "Twoja przyszłość-edukacja i zawód"

          • Klasa ósma wzięła udział w Targach naukowo-zawodowych "Twoja przyszłość-edukacja i zawód", które odbyły się w hali sportowej w Iławie. Byli tam wystawcy: firmy, szkoły średnie, rzemieślnicy, służby mundurowe oraz bardzo dużo młodych ludzi, przed którymi wybory szkoły, myśl o przyszłości...

          • „Sprzątanie Świata”

          •  Na początku maja  w naszej szkole odbyło się  „Sprzątanie Świata”, w ramach  XXV edycji  akcji Starostwa Powiatowego w Iławie "Czyste Jeziora i Rzeki ". Hasło tegorocznej edycji " Bądź dalEKOwzroczny ". Uczniowie wraz z nauczycielami  z zaangażowaniem podjęli działania.   Młodsi  uczniowie uporządkowali teren w okolicy szkoły , natomiast klasy starsze  pokonały  dłuższą trasę . Uczniowie tych klas posprzątali  teren sąsiedniej wsi   i pobocza dróg .

            Podczas akcji zebrano wiele plastikowych butelek, papierów i puszek. Dzięki wspólnej pracy okolica stała się czystsza i bardziej przyjazna dla mieszkańców.

            Akcja przypomniała wszystkim, jak ważna jest troska o środowisko oraz segregowanie odpadów.

          • Turniej Badmintona o puchar Wójta gminy Iława

          • 14 maja w Ząbrowie odbył się turniej o puchar Wójta gminy Iława dziewcząt i chłopców w Badmintonie. Udział wzięło 10 uczniów szkoły w Lasecznie w 5 kategoriach. Nasi uczniowie zdobyli aż siedem medali.

            1 miejsce zdobyła Laura Laskowska klasa 8

            2 miejsca zdobyli Piotr Koszytkowski klasa 8,

            Julian Łękowski klasa 7, Bartosz Pogoda klasa 5, Klara Żurawska klasa 4

            3 miejsca zdobyli Franciszek Michalik klasa 7 , Lena Brzuska klasa 7. Gratulujemy wszystkim sukcesów

             

          • Wycieczka do Iławy

          • 7 maja odbyła się wycieczka do Iławy na spektakl "Chłopcy z Placu Broni". Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Po przedstawieniu okazało się, że podobała się muzyka, dekoracje, oświetlenie sceny oraz, rzecz jasna, gra aktorów. W spektaklu wiernie przdstawiono treść lektury, którą powinni znać wszyscy uczniowie.

          • Witaj majowa jutrzenko!

          • Dnia 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Beaty Rosickiej i pana Marka Grzonkowskiego przygotowali i przedstawili uroczysty apel w naszej szkole.

            3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił Konstytucję Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dokument ten zrewolucjonizował ustrój Polski, wprowadzając zasady trójpodziału władzy, ograniczenia przywilejów szlacheckich, zniesienie liberum veto. Konstytucja 3 Maja będąca dowodem patriotyzmu i nowoczesnego myślenia o państwie pozostaje symbolem wolności i suwerenności Polski. Świętując to wydarzenie należy pamiętać o wysiłkach naszych przodków na rzecz budowy nowoczesnego, silnego państwa.

            Niech będzie to okazją do dumy z naszej historii i pielęgnowania patriotycznych postaw.