Strona główna
Aktualności
Apel z okazji wręczenia nagród i wyróżnień
W czwartek 25 czerwca, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano osiągnięcia uczniów oraz wręczono nagrody i wyróżnienia za ich zaangażowanie, pracę i sukcesy.
Pani Dyrektor wraz z nauczycielami nagrodziła uczniów, którzy z powodzeniem reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Doceniono również uczniów systematycznie oszczędzających w Szkolnej Kasie Oszczędności (SKO) oraz członków Samorządu Uczniowskiego, którzy aktywnie angażowali się w organizację wydarzeń szkolnych i działania na rzecz społeczności uczniowskiej.
Jak nie czytam , jak czytam
Dnia 12 czerwca odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza zorganizowana przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Lasecznie. Jej hasło to : "Starsi nie czytają, w młodszych nadzieja". Wzięli w niej udział uczniowie starszych klas oraz przedszkolaki. W czasie jej trwania młodsze dzieci opowiadały o swoich książeczkach, a pani Andżelika głośno czytała fragmenty "Plastusiowego pamiętnika". Starsi uczniowie brali do ręki wybrane książki i prezentowali ich fragmenty. Pani bibliotekarka z dużym zaangażowaniem motywowała do częstego kontaktu z literaturą dziecięcą i młodzieżową, nawiązała też sympatyczną więź z przdszkolakami.
Spotkanie z panią Anitą Witkowską – fotografką dzikiej przyrody
Uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z panią Anitą Witkowską, fotografką dzikiej przyrody, która hobbystycznie zajmuje się obserwacją i fotografowaniem zwierząt. Jest to jej wielka pasja, którą z entuzjazmem podzieliła się z uczestnikami spotkania.
Podczas prezentacji uczniowie mogli podziwiać niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt żyjących w naszej okolicy. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów w różnych porach roku. Wśród prezentowanych fotografii znalazły się zarówno zwierzęta majestatyczne i budzące podziw, jak i te niezwykle słodkie, które wywoływały uśmiech na twarzach uczniów.
Bieg Behringowski o Puchar Wójta Gminy Iława
13 czerwca odbyły się Biegi o Puchar Wójta Gminy Iława w Ławicach, w których wystartowało 24 uczniów naszej szkoły.
Medale w swoich kategoriach zdobyli:
Złoty - Aleksander Brach
Srebrny - Nadia Deryngowska
Brązowy - Julian Łęgowski, Malwina Włodarczyk, Wiktor Olszewski
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom X Biegu Behringowskiego w Ławicach.
Wycieczka do Zakopanego
W dniach od 8 do 12 czerwca 2026 roku uczniowie klas IV–VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lasecznie uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Zakopanego i okolic. Celem wyjazdu było poznanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych południowej Polski oraz integracja uczniów.
Rodzina – tu wszystko się zaczyna
W niedzielę 31 maja, odbył się wyjątkowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka połączonego z obchodami Dnia Mamy i Taty. Było to pełne radości i wzruszeń spotkanie, które zgromadziło całe rodziny, uczniów, przedszkolaków oraz mieszkańców naszej miejscowości.
Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Pani Grażyna Piękos oraz Sołtys i Radna Pani Emilia Skolmowska. Dziękujemy za ich obecność i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.
Miasteczko zawodów
W dniu 27.05.2026 uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Lasecznie wzięli udział w wydarzeniu „Miasteczko Zawodów” w Olsztynie, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.
Podczas wydarzenia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną różnych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w targach był okazją do poznania kierunków kształcenia, zawodów przyszłości oraz możliwości dalszej edukacji.
Sukces naszej drużyny w finale konkursu przyrodniczo-ekologicznego!
W finale XXXI Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej pt."Ssaki naszych lasów" drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce !
W tegorocznej edycji udział wzięły aż 24 szkoły z powiatów : iławskiego, ostródzkiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Do finału awansowało 10 drużyn.
Finał odbył się 21 maja 2026 r. na ścieżce edukacyjnej "Jasne. Uczestnicy mieli za zadanie pokonać 4 km trasę, na której rozwiązywali zadania dotyczące ssaków żyjących w naszych lasach oraz wiedzy o Parkach Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Naszą szkołę reprezentowały : Marcelina Bojanowska, Majka Jeziorska, Laura Laskowska i Weronika Laskowska. Dziewczyny wykazały się bardzo szeroką wiedzą z zakresu biologii, ekologii oraz ochrony przyrody wykraczającą poza podstawę programową.
- Piątek 26.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 120580Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
