Strona główna
Aktualności
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie przypomniało nam jak ważne są wolność, odwaga i miłość do Ojczyzny.
Podczas uroczystości uczniowie klasy piątej i czwartej zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły i wzruszający nastrój. Słowa poetów i melodie znanych pieśni przypomniały o trudnej drodze Polaków do odzyskania niepodległości i o tym, jak wiele pokoleń walczyło byśmy mogli dziś żyć w wolnej Polsce.
Godzina wychowawcza w klasie 8
Ależ to była wesoła godzina wychowawcza! Najpierw ozdobiliśmy klasę, potem przygotowaliśmy stół. Były słodkie przekąski i napoje. Bawiliśmy się w loterię i wróżby. Karol, Igor, Weronika zorganizowali koncert. Słuchaliśmy muzyki, żartowaliśmy, rozmawialiśmy.
Miny ósmoklasistów świadczą o tym, że impreza klasowa była udana.
XIV Konkurs Pieśni i Piosenki Polskiej
W Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XIV Konkurs Pieśni i Piosenki Polskiej. Miał on na celu uczczenie Święta Niepodległości. Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły.
Szkoła do hymnu
Dnia 7 listopada o godzinie 11:11 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Wspólnie i uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Akcja miała na celu uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, przypadającego 11 listopada oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
Zaelektryzowani
W dniu 7 listopada odbył się pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych zaprezentowany przez przedstawiciela grupy Zaelektryzowani. Wykonano w ciekawej formie doświadczenia związane z powietrzem, ciekłym azotem i innymi gazami oraz siłą odśrodkową. Uczniowie mieli okazję pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie a także świetnie się bawić.
Regionalny turniej piłki ręcznej w Ząbrowie
W dniu 29 października 2025 roku w Ząbrowie, na boisku pod balonem, odbyły się regionalne rozgrywki w piłce ręcznej w ramach turnieju „Ręczna na Orliku”.
Nasza drużyna z Laseczna spisała się bardzo dobrze , zajmując drugie miejsce w turnieju.
Brawo dla całej drużyny! 🤾♂️👏
Wieczór filmowy i karaoke w jesiennym klimacie – niezapomniany czas w naszej szkole!
W piątek, 24 października, w godzinach 18:00–22:00, uczniowie klas IV–VIII naszej szkoły spędzili wyjątkowy wieczór pełen radości, muzyki i wspólnej zabawy. Z okazji jesieni zorganizowaliśmy wieczór filmowy połączony z karaoke, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Sala zamieniła się w przytulne kino – dzieci przyniosły śpiwory, kocyki i poduszki, tworząc ciepłą, domową atmosferę. W trakcie seansu nie zabrakło oczywiście przysmaków – był popcorn, gorące kakao i herbata, które idealnie wpisały się w jesienny klimat.
Turniej lekkoatletyczny w Wikielcu
24 października odbył się turniej lekkoatletyczny w Wikielcu, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z Laseczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartej, trzeciej i drugiej. W zawodach wzięło udział sześć reprezentacji szkół, a uczniowie z Laseczna zajęli bardzo wysokie drugie miejsce, ustępując tylko gospodarzom i tym samym awansowali do następnego etapu tych zawodów.
- Piątek 26.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 120671Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
