Strona główna
Aktualności
Rekonstrukcja historyczna - Powstanie '44 Bitwa o Polskę
W środę 19.02.2025 r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny przygotowany przez grupę Rekonstrukto. Tematem pokazu było "Powstanie '44 Bitwa o Polskę".
Uczniowie mieli okazję posłuchać o przyczynach wybuchu II wojny światowej oraz Powstaniu Warszawskim z 1944 roku.
Grupa historyczna zaprezentowała mundury, hełmy i broń z czasów drugiej wojny światowej. Cały pokaz był bardzo interesujący i dostarczył uczniom wielu przeżyć.
Jasełka
Dnia 19.12.2004. w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka, które wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Przedstawienie rozpoczęło się krótkim powitaniem przez panią dyrektor, następnie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i sołtys Laseczna pani Emilia Skolmowska. Następnie na scenie pojawili się uczniowie kl.1 oraz kl.3, którzy w barwnych kostiumach zaprezentowali historię narodzin Jezusa Chrystusa. Przedstawienie pt. „Trzej mędrcy i Alwino” przeplatane było śpiewem kolęd i pastorałek w wykonaniu kl.3. Całość widowiska została uświetniona wykonaniem kolędy „Rockin`around the Christmas Tree” w języku angielskim przez klasę 7. A klasa 6 przeczytała nam jak obchodzone są święta Bożego Narodzenia w innych krajach. Jasełka szkolne, jak co roku, stały się nie tylko okazją do refleksji nad istotą świąt, ale także niezapomnianym przeżyciem dla wszystkic
Mistrzostwa szkoły w warcabach
W listopadzie i grudniu 2024 r. rozgrywane zostały w naszej szkole Mistrzostwa w Warcaby. Zawody przeprowadził nauczyciel WF Mariusz Śliżewski.
Do zawodów przystąpiło aż 70 zawodników w dwóch kategoriach, młodszej klasy 1-4 i starszej klasy 5-8.
Zwycięzcą kategorii młodszej został Oliwier Janik,
Mikołajkowy piątek
Jak co roku, 6 grudnia , w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyła się radosna zabawa mikołajkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 1 - 8 oraz oddziały przedszkolne z naszej szkoły.
Impreza rozpoczęła się od wspólnych zabaw, które wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Przygotowano różnorodne atrakcje – konkursy, gry ruchowe oraz tańce, które sprawiły uczestnikom wiele radości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w animacjach, ciesząc się wspólnym czasem z rówieśnikami.
Mobilne planetarium ORBITEK
Dnia 29.11.2024 roku uczniowie klas 1-8 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w niezwykłej wizycie w mobilnym planetarium, które zostało zorganizowane na terenie naszej szkoły.
W specjalnie przygotowanej kopule dzieci miały okazję przenieść się w fascynujący świat kosmosu. Pokaz rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia na temat Układu Słonecznego, planet, gwiazd i galaktyk. Następnie uczestnicy obejrzeli projekcję filmu edukacyjnego, który w przystępny sposób przedstawiał zagadnienia astronomiczne.
Aktywni do kwadratu
W naszej szkole od września realizowany jest program Aktywni Do Kwadratu. Zajęcia prowadzi nasz wuefista Mariusz Śliżewski.
Radość, zabawa, satysfakcja z nabywania kolejnych umiejętności, możliwość przebywania z kolegami to najważniejsze korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach.
Wycieczka do Torunia
W dniu 19.11.24 r odbyła się wycieczka do Torunia. Uczniowie z klas IV- VIII brali udział w warsztatach naukowych w pracowni fizycznej i biologicznej oraz zwiedzali wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy . Następnie obejrzeli seans filmowy pt. Miś Paddington w Peru. Wycieczka zakończyła się spacerem uliczkami Starego Miasta. To był udany dzień.
- Sobota 27.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 121016Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
