Strona główna
Aktualności
Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej
W dniu 22 października 2025 r. odbyło się spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie z pracownikami Koła Łowieckiego DZIK w Bornicach pod tytulem: Co kryje las, gdy spadają liście? W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Lasecznie.
48
Stypendia naukowe
W dniu 21 października 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz aktywnym uczestnictwem w konkursach. Dyrektor Szkoły, Danuta Gubała powiatała zgromadzonych gości, ważnych przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Krzysztofa Zielińskiego oraz Zastępcę Wójta Gminy Iława Andrzeja Bracha. Obecni również byli Nauczyciele, Rodzice wyróżnionych uczniów, a także wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły. Podczas ceremonii wręczono stypendia uczniom, którzy swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i pasją do nauki przyczynili się do promocji gminy na arenie szkolnej oraz regionalnej. Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia edukacji oraz zachęcenia młodzieży do dalszego rozwoju i o
Drugie miejsce w turnieju Regionalnym!
15 października obył się turniej regionalny „Z Orlika na stadion” w piłkę nożną w Ostródzie. Uczniowie szkoły w Lasecznie zajęli wysokie drugie miejsce, wygrywają z drużyną Elgnowa 3:2 , Miłakowa 5:4. Ulegli dopiero w meczu decydującym o awansie z drużyną Z Ostródy. Brawo chłopcy!
Turniej piłki ręcznej „Ręczna na Orliku” w Ząbrowie
W dniu 6 października 2025 roku na boisku pod balonem w Ząbrowie odbył się turniej piłki ręcznej w ramach programu Aktywna Szkoła pod nazwą „Ręczna na Orliku”
Każda drużyna składała się z czterech zawodników – dwóch dziewcząt i dwóch chłopców z rocznika 2013 i młodszych. W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów, które zaprezentowały wysoki poziom sportowy i ogromne zaangażowanie.
Hejtowi i przemocy mówimy NIE!
W ramach obchodów Tygodnia o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wzięli udział w różnorodnych działaniach promujących życzliwość, szacunek i wzajemne wsparcie. Klasy zostały podzielone na zróżnicowane grupy, co sprzyjało integracji oraz współpracy między uczniami.
Wyjątkowe wyróżnienie dla Pani dyrektor
W piątek, 26 września, podczas uroczystej gali finałowej 14. edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Gmina Iława znów znalazła się w gronie najlepszych samorządów w Polsce!
Wójt Krzysztof Harmaciński został uhonorowany prestiżowym Orderem Edukacji Publicznej im. Stanisława Staszica, przyznawanym za wybitne osiągnięcia w rozwijaniu lokalnej oświaty.
Kolorowe święto w naszej szkole
W piątek, 26 września 2025 roku, nasza szkoła przeżywała wyjątkowe chwile – odbyło się Święto Jesieni, połączone z Dniem Patrona Szkoły, Marii Konopnickiej. Był to dzień pełen radości, kolorów i wspólnego świętowania całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem, którego dokonała Pani Dyrektor, Danuta Gubała, serdecznie witając wszystkich zgromadzonych – uczniów, rodziców, nauczycieli, a także zaproszonych gości.
- Piątek 26.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 120744Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
