Strona główna
Aktualności
Finał Powiatowego Turnieju „Robotycznej Piłki Nożnej – Soccer Bots”
Finał Powiatowego Turnieju „Robotycznej Piłki Nożnej – Soccer Bots”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Gałdowie, dostarczył uczestnikom wielu emocji oraz okazji do rozwijania umiejętności technologicznych. Naszą szkołę reprezentowali Igor Jakubowski, Karol Włodarczyk oraz Weronika Smoczyńska, którzy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając III miejsce i przywożąc do szkoły puchar oraz medale.
Dzień bez plecaka
Dziś w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień bez plecaka, który dostarczył wszystkim wielu powodów do uśmiechu i dobrej zabawy. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przynosząc swoje książki i przybory w nietypowych „zamiennikach” plecaków – pojawiły się walizki, koszyki, pudełka, a nawet zderzak samochodowy czy krzesło obrotowe.
Stypendia naukowe
20 marca 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz aktywnym uczestnictwem w konkursach. Dyrektor Szkoły, Danuta Gubała powiatała zgromadzonych gości, ważnych przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Krzysztofa Zielińskiego oraz Zastępcę Wójta Gminy Iława Andrzeja Bracha. Obecni również byli Nauczyciele, Rodzice wyróżnionych uczniów, a także uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły. Podczas ceremonii wręczono stypendia uczniom, którzy swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i pasją do nauki przyczynili się do promocji gminy na arenie szkolnej oraz regionalnej. Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia edukacji oraz zachęcenia młodzieży do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych su
Konkurs "Błyskawiczna tabliczka mnożenia"
W dniu 17 marca odbył się Międzynarodowy konkurs "Błyskawiczna tabliczka mnożenia" dla klas drugich szkół podstawowych powiatu iławskiego organizowany przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie.
Celem konkursu było wyłonienie mistrza Tabliczki Mnożenia poprzez rozwiązywanie działań i zadań tekstowych na czas. Nasz uczeń Szymon Łęgowski wykazał się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia zajmując I miejsce, pokonując 30 zawodników.
Dzień Dawcy Szpiku w naszej szkole
4 marca 2026 r. w naszej szkole odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku.
Podczas akcji aż 53 osoby zdecydowały się zarejestrować w bazie potencjalnych Dawców Szpiku. To piękny gest solidarności i ogromna szansa na uratowanie czyjegoś życia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się dołączyć do bazy Dawców Szpiku za ich otwartość, odwagę i chęć niesienia pomocy innym.
Dzień dawcy szpiku
Zapraszamy wszystkich do udziału w Dniu Dawcy Szpiku, organizowanym we współpracy z Fundacją DKMS.
Podczas wydarzenia każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja jest szybka, bezbolesna i polega jedynie na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. To naprawdę nic nie boli, a może uratować czyjeś życie.
Godzina wychowawcza
Dzisiaj klasa ósma postawiła wysoko poprzeczkę, chwyciła byka za rogi, rozpoczęła zabawę z nitką i igłą. Najpierw wycinaliśmy dziury, potem próbowaliśmy je obrębić. Niełatwe to zadanie wymagało nawlekania nitki, robienia na niej węzełka, wykorzystania prostego ściegu. Weronika tak zapamiętała się w pracy, że uszyła zgrabny woreczek.
- Piątek 26.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 120742Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
