Strona główna
Aktualności
Informacja
Z głębokim żalem informujemy, że dnia 19 maja 2026 r. odszedł na wieczny spoczynek nasz nieodżałowany kolega, przyjaciel i wspaniały długoletni nauczyciel muzyki Sławomir Zbysiński.
Pracownicy i uczniowie SP Laseczno
Godzina wychowawcza w klasie 8
Karol i Wiktor z klasy ósmej przygotowali i przeprowadzili godzinę wychowawczą poświęconą ulubionej grze wideo oraz jej bohaterom. Po prezentacji odbył się konkurs. Było ciekawie, a potem słodko - odpowiadający na pytania dostawali słodycze.
2
Targi naukowo-zawodowe "Twoja przyszłość-edukacja i zawód"
Klasa ósma wzięła udział w Targach naukowo-zawodowych "Twoja przyszłość-edukacja i zawód", które odbyły się w hali sportowej w Iławie. Byli tam wystawcy: firmy, szkoły średnie, rzemieślnicy, służby mundurowe oraz bardzo dużo młodych ludzi, przed którymi wybory szkoły, myśl o przyszłości...
3
„Sprzątanie Świata”
Na początku maja w naszej szkole odbyło się „Sprzątanie Świata”, w ramach XXV edycji akcji Starostwa Powiatowego w Iławie "Czyste Jeziora i Rzeki ". Hasło tegorocznej edycji " Bądź dalEKOwzroczny ". Uczniowie wraz z nauczycielami z zaangażowaniem podjęli działania. Młodsi uczniowie uporządkowali teren w okolicy szkoły , natomiast klasy starsze pokonały dłuższą trasę . Uczniowie tych klas posprzątali teren sąsiedniej wsi i pobocza dróg .
Turniej Badmintona o puchar Wójta gminy Iława
14 maja w Ząbrowie odbył się turniej o puchar Wójta gminy Iława dziewcząt i chłopców w Badmintonie. Udział wzięło 10 uczniów szkoły w Lasecznie w 5 kategoriach. Nasi uczniowie zdobyli aż siedem medali.
1 miejsce zdobyła Laura Laskowska klasa 8
2 miejsca zdobyli Piotr Koszytkowski klasa 8,
Julian Łękowski klasa 7, Bartosz Pogoda klasa 5, Klara Żurawska klasa 4
Wycieczka do Iławy
7 maja odbyła się wycieczka do Iławy na spektakl "Chłopcy z Placu Broni". Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Po przedstawieniu okazało się, że podobała się muzyka, dekoracje, oświetlenie sceny oraz, rzecz jasna, gra aktorów. W spektaklu wiernie przdstawiono treść lektury, którą powinni znać wszyscy uczniowie.
Witaj majowa jutrzenko!
Dnia 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Beaty Rosickiej i pana Marka Grzonkowskiego przygotowali i przedstawili uroczysty apel w naszej szkole.
3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił Konstytucję Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dokument ten zrewolucjonizował ustrój Polski, wprowadzając zasady trójpodziału władzy, ograniczenia przywilejów szlacheckich, zniesienie liberum veto. Konstytucja 3 Maja będąca dowodem patriotyzmu i nowoczesnego myślenia o państwie pozostaje symbolem wolności i suwerenności Polski. Świętując to wydarzenie należy pamiętać o wysiłkach naszych przodków na rzecz budowy nowoczesnego, silnego państwa.
„Smacznie, zdrowo i zespołowo”
We wtorek w naszej szkole odbyło się wspólne gotowanie w ramach akcji „Kwiecień miesiącem zdrowia” oraz programu „Trzymaj formę”. Uczniowie z klas 4–8 przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki, ucząc się zasad prawidłowego odżywiania oraz rozwijając swoje umiejętności kulinarne.
Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz integracja uczniów poprzez wspólne działanie. Podczas przygotowań uczniowie wykazali się świetną współpracą i bardzo dobrą organizacją pracy, dzieląc się zadaniami i wspierając nawzajem.
- Piątek 26.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 120740Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
