Wesołych Świąt
Jasełka
- 21
Mistrzostwa szkoły w warcabach
W listopadzie i grudniu 2024 r. rozgrywane zostały w naszej szkole Mistrzostwa w Warcaby. Zawody przeprowadził nauczyciel WF Mariusz Śliżewski.
Do zawodów przystąpiło aż 70 zawodników w dwóch kategoriach, młodszej klasy 1-4 i starszej klasy 5-8.
Zwycięzcą kategorii młodszej został Oliwier Janik,
II miejsce zajął Gabryś Ćwiklik
III miejsce zajła Zuzanna Koszytkowska
Zwycięzcą kategorii starszej został Kacper Pisarczyk
II miejsce zajęła Anastazja Żurawska
III miejsce zajął Hubert Olejnik
Mikołajkowy piątek
Jak co roku, 6 grudnia , w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyła się radosna zabawa mikołajkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 1 - 8 oraz oddziały przedszkolne z naszej szkoły.
Impreza rozpoczęła się od wspólnych zabaw, które wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Przygotowano różnorodne atrakcje – konkursy, gry ruchowe oraz tańce, które sprawiły uczestnikom wiele radości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w animacjach, ciesząc się wspólnym czasem z rówieśnikami.
Największą atrakcją wydarzenia była wizyta Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę, co wywołało wiele uśmiechów i entuzjazmu.
Zabawa mikołajkowa była pełna ciepła, radości i świątecznej atmosfery. Dziękujemy Pani Grażynie Piękos, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie za zaproszenie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia!
17
Mobilne planetarium ORBITEK
Dnia 29.11.2024 roku uczniowie klas 1-8 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w niezwykłej wizycie w mobilnym planetarium, które zostało zorganizowane na terenie naszej szkoły.
W specjalnie przygotowanej kopule dzieci miały okazję przenieść się w fascynujący świat kosmosu. Pokaz rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia na temat Układu Słonecznego, planet, gwiazd i galaktyk. Następnie uczestnicy obejrzeli projekcję filmu edukacyjnego, który w przystępny sposób przedstawiał zagadnienia astronomiczne.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość uczestniczenia w uproszczonym pokazie dostosowanym do ich wieku. Bajkowa forma i kolorowe wizualizacje przybliżyły najmłodszym podstawowe informacje o kosmosie w sposób ciekawy i angażujący.
Starsze klasy mogły natomiast poszerzyć swoją wiedzę dzięki bardziej szczegółowym wyjaśnieniom. Uczniowie poznali także ciekawostki o badaniach kosmicznych, planetach oraz zagłębili się w zjawisko zanieczyszczenia światłem.
Wizyta w mobilnym planetarium była nie tylko naukową lekcją, ale także inspirującą podróżą w nieznane. Dzieci wychodziły z kopuły zachwycone, dzieląc się wrażeniami i nowo zdobytą wiedzą. Było to doświadczenie, które na długo zapadnie w ich pamięci.
Zajęcia w mobilnym planetarium pozwoliły dzieciom na poszerzenie horyzontów, rozbudzenie zainteresowań astronomią oraz spojrzenie na kosmos z nowej perspektywy. Tego typu inicjatywy edukacyjne są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych zajęć szkolnych.
79
Aktywni do kwadratu
W naszej szkole od września realizowany jest program Aktywni Do Kwadratu. Zajęcia prowadzi nasz wuefista Mariusz Śliżewski.
Radość, zabawa, satysfakcja z nabywania kolejnych umiejętności, możliwość przebywania z kolegami to najważniejsze korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach.
Wycieczka do Torunia
W dniu 19.11.24 r odbyła się wycieczka do Torunia. Uczniowie z klas IV- VIII brali udział w warsztatach naukowych w pracowni fizycznej i biologicznej oraz zwiedzali wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy . Następnie obejrzeli seans filmowy pt. Miś Paddington w Peru. Wycieczka zakończyła się spacerem uliczkami Starego Miasta. To był udany dzień.
31
Poloneza czas zacząć.......
14 listopada 2024r. miała miejsce niezwykle ważna uroczystość dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy 1. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Jowity Biener.
Uroczystość rozpoczęła się polonezem po którym pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, znajomości liter i cyfr. Dali się poznać jako młodzi patrioci kochający swoją Ojczyznę.
Dyrektor szkoły Danuta Gubała stwierdziła , że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu przez wszystkich zgromadzonych. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor Danutę Gubałę. Rodzice również złożyli przysięgę, którą odczytała wychowawczyni pierwszoklasistów Jowita Biener. Kolejnym punktem były wiersze i piosenki przygotowane przez klasę czwarta oraz drugą Wszyscy oficjalnie powitali pierwszoklasistów w szereg uczniów szkoły.
Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali upominki od rodziców , od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy oraz medale. Klasa druga również przygotowała dla pierwszaków niespodzianki.
Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie rodziców ze swoimi pociechami, panią dyrektor, wychowawczynią i klasą drugą.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.
25
Narodowe Święto Niepodległości
W czwartek 8.11.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada.
Uczniowie klasy III pod opieką p. Joanny Szlasa, przygotowali informacje i wiersze na temat tego uroczystego święta.
Klasa VI i V pod kierunkiem p. Marka Grzonkowskiego przygotowała pieśni patriotyczne. Uczennica kl. VII, Marcelina Bojanowska, również zaprezentowała dwa utwory o tematyce zbliżającego się Święta Niepodległości. Apel był okazją do zapoznania uczniów z historią naszego kraju oraz wpłynął na kształtowanie właściwej postawy patriotycznej i szacunku do ojczyzny.
3
"Żeglarstwo sportem dla każdego - od małego“
Dnia 29.10.24 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach "Żeglarstwo sportem dla każdego - od małego“. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Sportów Wodnch w Iławie. Dzieci wzięły udział w animacjach, które wprowadziły je w świat żeglarstwa - od poznania podstawowych zasad i pojęć żeglarskich, aż po zabawy na treningowym jachcie - jachcie typu Optymist.
23
Stypendia naukowe
Dnia 31 października w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz aktywnym uczestnictwem w konkursach. Dyrektor Szkoły, Danuta Gubała powiatała zgromadzonych gości, ważnych przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Krzysztofa Zielińskiego oraz Kierownika Referatu Edukacji Urzędu Gminy w Iławie Henryka Szabelskiego. Obecni również byli Nauczyciele, Rodzice wyróżnionych uczniów a także wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły. Podczas ceremonii wręczono stypendia uczniom, którzy swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i pasją do nauki przyczynili się do promocji gminy na arenie szkolnej oraz regionalnej. Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia edukacji oraz zachęcenia młodzieży do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Wójt Gminy Iława, Krzysztof Harmaciński podkreślił, jak istotne jest wspieranie utalentowanej młodzieży oraz inwestowanie w jej przyszłość. Gratulujemy naszym stypendystom i jesteśmy z nich dumni.
Oto lista nagrodzonych uczniów:
Kl. V
- Marcel Cieszyński
- Marcin Kwiatkowski
- Julian Łęgowski
Kl. VI
- Lazarowski Nikodem
- Anastazja Żurawska
- Paweł Wierzchowski
Kl. VII
- Marcelina Bojanowska
- Majka Jeziorska
- Igor Jakubowski
- Karol Włodarczyk
Kl. VIII
- Julia Pucińska
16
Warsztaty pszczelarskie
15 października 2024r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty pszczelarskie. Dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pszczół oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę pełnią one w naszym ekosystemie. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę teoretyczną, ale również wzięli udział w zajęciach praktycznych, wykonując własnoręcznie świeczkę z wosku pszczelego, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.
30
Tydzień w barwach jesieni!
Święto Patrona Szkoły oraz Święto Jesieni
W dniu 27 września 2024 roku odbyło się wyjątkowe Święto Jesieni połączone z rocznicą nadania imienia oraz sztandaru naszej szkole. Pani Dyrektor powitała wszystkich i podziękowała za złożone dary, które zostaną przekazane osobom pokrzywdzonym przez powódź. Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli oraz rodziców, tworząc radosną atmosferę obchodów. Na początku warto wspomnieć, że w trakcie całego wydarzenia uczniowie byli częstowani kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez Radę Sołecką w Lasecznie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno. Była również możliwość zakupu przepysznych słodkości, hot dogów, popcornu, pieczonych pierogów o smaku pizzy, swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem, a wszystko to było przygotowane przez niezawodnych rodziców, którzy czynnie włączyli się w organizację tego dnia. W programie znalazły się liczne atrakcje, w tym wybory Miss i Mistera Jesieni, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie prezentowali swoje pomysły na jesienne kreacje, a jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ponadto, zorganizowano quizy dotyczące życia i twórczości Marii Konopnickiej. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat jednej z najwybitniejszych polskich pisarek, co było doskonałą okazją do pogłębienia znajomości jej dzieł. Kolejnym punktem programu był konkurs na najpiękniejszą kompozycję jesienną, gdzie uczestnicy wykazali się kreatywnością i estetyką w prezentacji swoich prac. Również przygotowano konkurs na plakat Pani Jesieni, w który zaangażowani byli uczniowie z wszystkich klas, a także z oddziałów przedszkolnych. Niełatwym zadaniem było także wyłonienie zwycięzców, którzy wykonali prace plastyczne do utworów Marii Konopnickiej. Święto Jesieni będzie niezapomniane i z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji tego wydarzenia oraz uczniom za ich zaangażowanie i kreatywność!
24
Święto Patrona Szkoły oraz Święto Jesieni
Uroczyste pożegnanie, odchodzącego na emeryturę, naszego konserwatora, pana Jana Madej
- 19
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
W dniu 21.06.2024 roku odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor, Danuta Gubała, wręczyła najlepszym uczniom w szkole świadectwa z wyróżnieniem. Odbyło się również pożegnanie uczniów klasy ósmej, przez Panią dyrektor, wychowawcę Panią Jolantę Pszenną i klasę siódmą.
28
Piłkarski turniej „czwartoklasistów”
10 czerwca odbył się turniej o puchar Wójta Gminy Iława w piłkę nożną „czwartoklasistów” w Wikielcu. W tym turnieju bardzo dobrze wyparli uczniowie szkoły w Lasecznie, zajmując drugie miejsce w turnieju i zdobywając wicemistrzostwo gminy.
3
Wycieczka do Kaczego Bagna
Dnia 29.05.2024r., dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Kaczego Bagna. Był to dzień pełen przygód i nowych doświadczeń, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczestników. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki, która jest dostępna poniżej.
37
Klasy I-III w Olsztynku
27 maja 2024 r. uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku.
Dzieci miały okazję obejrzeć zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych. Obiekty tam zgromadzone pochodzą z różnych terenów wiejskich m.in. Warmii i Mazur, Małej Litwy, Prus Wschodnich, Prus Górnych oraz regionów północno-wschodniej Polski. Były to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Natomiast wyposażenie budynków stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi z XIX i XX wieku. Najbardziej dzieciom spodobał się duży wiatrak, miały możliwość obejrzenia go od środka i wejścia na samą górę wiatraka.
Muzeum prowadzi również hodowlę zwierząt gospodarskich, takich jak króliki, kozy, owce, które dzieci oglądały z dużym zainteresowaniem.
Następnym, bardzo ciekawym punktem wycieczki, było zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Dzieci zobaczyły jak się wyrabia szklane „cudeńka”. Przewodnik opowiedział o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Rzemieślnik na oczach dzieci dmuchał i formował gorącą masę szklaną tworząc artystyczne formy np. ptaszki, ślimaki, kwiatki. Dzieci słuchały z wielkim skupieniem i zainteresowaniem. Potem mogły zakupić szklane „cudeńka” w sklepiku przy hucie.
Wycieczka była bardzo udana, a wrażeniom i opowieściom nie było końca.
54
Archiwum Aktualności